TRENDY V DESIGNU HOTELOVÝCH POKOJŮ

Aktualizováno: 30. 6.

Cestování nejen po České republice ještě nedávno přinášelo radost hlavně milovníkům pěkné krajiny a neskutečné množství architektonických památek. V posledních letech se ale objevuje trend dovolených, nebo návštěv regionů, zemí s cílem odpočinku a přespání v nádherných a osobitých hotelech. Vznikají jeden za druhým a jejich společným jmenovatelem je osvícený majitel, nápaditý, ale zároveň ohleduplný designér a specifická atmosféra, která vás donutí se brzy vrátit.


Co tedy musí hoteliéři umět, aby drželi krok s nejnovějšími trendy v designu pohostinství? Mluvili jsme s několika designéry, abychom získali jejich náhled na to, co se děje nyní a co mohou hoteliéři očekávat do budoucna.


  1. Zůstat lokální: „Budeme nadále svědky vyvíjející se potřeby, aby hotely a resorty byly z místa, kde se nachází a ctili místní tradice.“

  2. Čistý je král: Díky bílému ložnímu povlečení a materiálům vypadají prostory čistě a prostorně, ale hotel by neměl vypadat jako nemocnice. „Potřebujete směs teplých a neutrálních odstínů, které jsou nadčasové, a vypadají neuvěřitelně svěže po delší dobu.“

  3. Rovnováha práce a života: Business hotely poskytují salonky a společné prostory s flexibilnějšími prostory pro atmosféru „WeWork“. Lobbies jsou navrženy tak, aby vyhovovaly coworkingovým prostorům, které jsou otevřené komunitám i hostům.

  4. Buďte kreativní se světly: Současná technologie LED pásků a světelných panelů umožňuje návrhářům vytvářet zdroje světla na rozdíl od dřívějška ve všech možných tvarech.

  5. Využijte technologii: High-tech ovládání osvětlení v pokojích pro hosty získává na významu. "Majitelé by si přesto měli být vědomi toho, které funkce budou hosta zajímat a které ne, aby nedošlo k nadměrnému využívání technologie." .

  6. Začlenění hlasového ovládání: Hosté budou mít přístup k celé řadě prostor a komunikovat bez použití rukou s hotelovými zařízeními, jako jsou dálkové ovladače televizorů, telefony a další. Používání senzorů se zvýší, protože se více lidí bude vyhýbat dotyku klik a tahů dveří.

  7. Bez šuplíků: „V místnosti nemáte žádná skrytá místa, kam byste schovali špínu nebo nechali své věci.“

  8. Nové lobby se zvětšují: Zatímco pokoje pro hosty se mohou zmenšovat, lobby se zvětšují. „Vytvoření příležitostí pro více společných chvil ve veřejných prostorách hotelů umožňuje, aby menší pokoje fungovaly spíše jako útočiště než jako prostory, které hosté stráví většinu svého pobytu.“

  9. Přiveďte brandingovou firmu: Protože se autenticita a individualita stávají důležitými prvky, značky si najímají brandingové firmy a interiérové designery, aby udávaly tón příběhu, vyladili vztah k okolí, barvy, písma, umění, osvětlení a hudbu.

  10. Design pro zdraví a pohodu: Cestovatelé mají vnitřní potřebu wellness mimo lázní nebo posilovny. Hotely získávají prostory pro cvičení včetně vstupního „připravte se“ prostoru v pokoji pro hosty a prostor pro skupinové fitness. Dokonce by zde mohl být vyhrazený venkovní prostor pro propojení fitness a přírody.


ROBUSTNĚJŠÍ TECHNOLOGIE


Coworkingové prostory se v hotelech stále objevují a s tím přichází další technologie. Zvýšená kapacita Wi-Fi, více zásuvek dostupných pro připojení zařízení a další technické možnosti jsou nyní pro hotely nezbytností.

S tím, jak se používání technologií zvyšuje, některé hotely začleňují iPady, aby se lidé mohli přihlásit, místo aby museli čekat ve frontě a odbavovat se u přepážky. Tablety jsou také součástí pokojů pro hosty, takže se lidé mohou dozvědět více o místní oblasti a prozkoumat možnosti. Bezklíčový vstup do pokoje s aplikacemi pro chytré telefony, USB porty v pokojích a vestibulech a funkce automatického přihlášení a odhlášení jsou některé další příklady. To je jen špička ledovce pro technologie v trendech hotelového designu.


Technologie je zásadním prvkem pro zlepšení personalizovaného zážitku hostů a mnoho úspěšných hotelů začalo implementovat nejnovější technologické trendy do své hotelové architektury.


Poskytování hostům bezproblémovou komunikaci, špičkové služby a vysoce funkční vybavení znamená, že hotel je v popředí technologických inovací. Online odbavení a odbavení na iPadu jsou již běžnými metodami implementace technologií, které eliminují velké plochy recepcí, což návrhářům poskytuje větší flexibilitu a kreativitu při navrhování hotelových lobby. V chytrých hotelech mohly personalizované tablety v pokojích pro hosty ovládat vše od pokojové teploty, světelných podmínek až po komunikaci s hotelovými zaměstnanci ze všech oddělení.


Kromě toho jsou nejnovější hotelové zasedací místnosti vybaveny špičkovou technologií, takže obchodní cestující nyní mohou pořádat videokonference ve vysokém rozlišení s multimediálními prezentacemi.


Jedním z příkladů hotelu s vynikajícími technologickými aplikacemi by bylo londýnské Eccleston Square Pimlico. Zatímco exteriér hotelu je pozoruhodná historická fasáda z 19. století, která je památkově chráněna, interiér se hemží klávesnicemi, které ovládají hudbu a osvětlení, stěnami sprchy, které se zmatní stisknutím tlačítka, televizory s plochou obrazovkou zabudovanými do koupelnových zrcadel, iPady, které poskytovat klientům po celou dobu pobytu k dispozici kompletní služby.


ZAMĚŘENÍ NA ZDRAVÍ

Sektor wellness pohostinství si získává na oblibě mezi cestovateli, kteří si uvědomují své zdraví, a jak globální wellness hnutí neustále roste, hotely zkoumají, jak mohou hostům přinést zdraví, kondici a pohodu. Hotelové nemovitosti po celém světě se nyní snaží zlepšit fyzické a duševní zdraví svých hostů prostřednictvím možností designu a vybavení.


Dnešní zákazníci, kteří si uvědomují své zdraví, nejsou ohromeni povrchními změnami a očekávají smysluplný přístup ke zlepšení pohody. Pouhé poskytnutí další podložky na jógu v pokoji pro hosty a podnos s ovocem zdaleka nestačí ke splnění požadavků hostů. Další hotely budou přidávat a modernizovat tělocvičny, lázně, odpočinkové zóny, systémy čištění vzduchu a vody, vybavení na cvičení na pokoji a prostory, aby vyhovovaly preferencím hostů, kteří si uvědomují zdraví.


Jedním z takových příkladů by mohly být Even Hotels, značka vytvořená společností InterContinental Hotels Group, která hostům přináší vyšší hodnotu tím, že integruje wellness do více kontaktních bodů: včetně tréninkových zón na pokoji, skupinových fitness lekcí a ergonomických pracovních stanic.


TÉMATICKÉ HOTELY A POKOJE


Mnoho hostů nehledá jen místo na spaní, ale také poutavý hotelový zážitek hodný obrázku – a to je místo, kde přichází krása tematických apartmá a hotelů. Například Adventure Suites v North Conway, New Hampshire nabízí tématické pokoje, které zahrnují safari v džungli, kino, opuštěný ostrov, strašidelný hrad, stromový dům a vinný sklípek.

21c Museum Hotel funguje, jak název napovídá, jako muzeum umění i jako hotel – s několika místy po celé zemi. Verb Hotel, který se nachází v Bostonu, je „hudbou inspirovaný butikový hotel, který nabízí retro elegantní atmosféru s rock and rollovými artefakty a sběratelskými předměty, kam se podíváte“.


UDRŽITELNOST


V mnoha průmyslových odvětvích byl vyvinut velký tlak na udržitelnost – a pohostinství není výjimkou. Některé nápady šetrné k životnímu prostředí zahrnují instalaci čerpacích stanic na láhve s vodou ve vstupní hale (nebo na více podlažích) a přidání nápisů do místností, které podporují opětovné použití osušek. Bezklíčový vstup snižuje potřebu plastových karet a automatické osvětlení a pokojová čidla mohou pomoci snížit spotřebu energie. Od udržitelných podlah a dalších ekologických stavebních materiálů až po instalaci zelených stěn a podporu ekologických energetických postupů, existuje spousta možností, jak začlenit udržitelnost do jakéhokoli návrhu nebo renovace hotelu.


Všechny hotelové trendy, které jsme letos zatím viděli, mají jeden cíl – poskytnout hostům úplný, bezpečný a příjemný zážitek, na který budou vzpomínat. Bez ohledu na to, jaké trendy začleníte nebo zvolíte design, vše začíná zdola nahoru.Za zmínku v České Republice stojí určitě následující hotely, jdoucí s trendy:


HOMOLŮV STATEK


Homutův statek stojí v krásné krajině kolem Kokořína a stál tu i v době, kdy zemi vládl císař pán. Statkář Josef Homuta vtisknul svému panství v 19. století podobu, která se v zásadě zachovala dodnes. Zásluhu na tom má citlivý a uvědomělý přístup současných majitelů manželů Lorencových. Ti si pořídili statek v zásadě nedávno a za pár let se jim podařil husarský kousek. Obnovit a zpřítomnit atmosféru vesnické usedlosti a přitom zůstat pevně stát v desátých letech 21. století. Sázka na detail, původní řemeslné postupy, konzultace barevných kombinací a respekt k tradičnímu charakteru stavení, to vše udělalo z Homutova statku příklad zdařilé rekonstrukce. Zajímavé je, že s krkonošským Trautenberkem ho pojí optimistická světle zelenkavá až tyrkysová barva použitá v interiérech. Stejná jako používali rádi i naši předci a my na ni často zapomínáme. Stejně jako na fakt, že není třeba stavět stále nové budovy, ale vyplatí se opečovávat ty staré. Atmosféra Homutova statku je toho důkazem.


HOTEL EMERALD


Ani Praha nemusí smutnit. Ne každý hotel zde už dnes nutně připomíná přeslazené barokní divadéko. V Josefově, pár kroků od židovského hřbitova najdete secesní dům, který dnes slouží hostům hotelu Emerald. Uvnitř na vás čekají tajemnou atmosférou prosycené pokoje, kterým nechybí dobré nápady a nadhled. Právě svérázný eklekticismus ke kterému majitelé při zařizovaní přistoupili dělá z Emeraldu malou hvězdu metropole. Každé zákoutí vás překvapí vtipným nebo nezvyklým doplňkem, dezénem na tapetách nebo přiznanou opadanou omítkou. Tady se na žádné trendy nehraje, tady se míchají a kombinují všemožné prvky a výsledek je překvapivě čistý a nadčasový. Možná by se tu cítil jako doma i ten všudypřítomný Kafka.HOTEL SOPHIEA


Olomouc láká turisty nejen na slavný a opečovávaný sloup na náměstí ale i na vzkvétající gastroscénu a kvalitní výstavní program místní galerie. Spát nemusíte už jen v opěvovaném Long Story Short Hostel, o kterém jsme psali minule. Nabrat síly vám dovolí i útulný Sophie's hotel v samém srdci města. Estetikou má velmi blízko k pražskému Emeraldu. Nic minimalistického ani strohého tu nečekejte. Hotel v budově z 13. století dýchá přívětivostí a historizující lehkostí. Ne náhodou získal v roce 2017 titul památka Olomouckého kraje. Regionální poklad, který stojí za přespání.


11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše